NAJLEPSZE PROJEKTY DUŻYCH DOMÓW W ROKU 2021

Wybierając projekty duże, myślimy o domach powyżej 200 m2, to rezydencje, wille dla bogatych, wymagających inwestorów. Projektując duży dom, możemy bryłę budynku ukształtować w dowolny i intrygujący sposób. Duża swoboda kształtowania rzutu ułatwia nadanie nietypowego i ekstrawaganckiego wyglądu. Taki dom dość często budujemy na dużej działce, co pozwala na jego elastyczne usytuowanie, możliwość idealnego wpisania w otaczający krajobraz i uzyskania ciekawych i niestandardowych form architektonicznych. W takich domach dość istotna jest równowaga pomiędzy trzema czynnikami: funkcją, konstrukcją i formą, większy budynek musi być dobrze wkomponowany w otoczenie. Wygląd elewacji budynku zależy w dużej mierze od jego konstrukcji, funkcji pomieszczeń oraz użytych materiałów. Projektując nasze domy staramy się zachować odpowiednie proporcje, podziały, otwory. Ważna jest plastyka budynku i rozmieszczenie akcentów kolorystycznych takich jak cokoły, opaski zwieńczenia dachów i tym podobne…

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Projekty dużych domów nierzadko przykuwają oko przechodniów i wyróżniają się wśród sąsiedztwa.  W kreowaniu układu funkcjonalnego pojawia się sposobność na większe możliwości i kreatywność, oraz na dodanie wielu przydatnych pomieszczań jak na przykład pokój zabaw dla dzieci, pokoje hobbistyczne, siłownia, biblioteka, gabinet, pokój kina domowego czy komputerowy, olbrzymia kuchnia z jadalnią oraz ewentualnymi pomieszczeniami dla służby, gospodyń, czy ogrodników lub innych niezbędnych pomieszczeń gospodarczych, W takich domach przestrzeń komunikacyjna jest zazwyczaj wyeksponowana i dużo bardziej urozmaicona, dość często z galeriami i sporymi reprezentacyjnymi holami. Zaletą domów dużych jest niewątpliwie wygodniejszą i lepszą izolację od innych domowników dzięki dużej powierzchni użytkowej domu.

Pokój dzienny, a właściwie salon, w takim domu pełni rolę koncentracji życia rodzinnego i zazwyczaj jest obszerny, jasny i dla wymagających inwestorów połączony z kolejnym pokojem, wypoczynkowym z kominkiem, z wygodnymi sofami i na przykład fortepianem, gdzie na ścianach prezentowane są kolekcje malarskie, rzeźbiarskie lub białej broni. Sypialnie w takim domu połączone są z garderobami i prywatnymi łazienkami, tworząc osobne, intymne, prywatne apartamenty. Z pokojów na parterze można wyjść na obszerne tarasy wiodące do pięknego i wyjątkowego ogrodu, gdzie wśród zieleni znajdują się pergole, altany, basen czy też prywatny kort tenisowy. Stylizacja takich domów jest różna od nowoczesnej, tradycyjnej – dworkowej, klasycznej. Rezydencje zazwyczaj przyciągają wzrok swoją elegancją, wysublimowanym smakiem architektonicznym i niepowtarzalnym wyglądem. Garaże w dużych domach, rezydencjach są dwustanowiskowe wbudowane w bryłę lub wolnostojące w stylu nawiązującym do domu. W naszej ofercie staraliśmy się dla Państwa przedstawić jak najbardziej zróżnicowaną ofertę stylistyczną i funkcjonalną. Domy duże typu rezydencje w większej mierze odzwierciedlają zainteresowania i charakter właściciela, dlatego dobrym pomysłem jest zaprojektować taki dom indywidualnie, zapraszamy do przejrzenia ofert na naszej stronie lub do zapoznania się z zawartością zakładki „Projekty Indywidualne”.